O nás

V Karlových Varech vznikla zcela nová volební koalice tří politických stran – KDU-ČSL, SVOBODNÝCH, ZELENÝCH a hnutí UNIE PRO SPORT A ZDRAVÍ. Společně budou kandidovat pod názvem ZVOLITELNÍ.

Všechny strany koalice se dohodly na předvolební i povolební spolupráci. Cílem koalice je uspět ve volbách a převzít rozhodující díl odpovědnosti za Karlovy Vary. Společnou vizí je rozumná správa města, krásné a prosperující lázně, sportovní a kulturní vyžití jeho obyvatel. Karlovy Vary musí být příjemné místo pro život všech generací. Chceme zastavit odliv zejména mladých lidí. Tato vize je vlastní všem členům koalice bez ohledu na ideologické rozdíly.

Hlavní programové priority koalice budou podrobně představovány během předvolební kampaně.

Budou zahrnovat podporu vysokého školství, zlepšení parkování pro obyvatele i dojíždějící pracovníky, snahu o maximální využívání MHD, zvýšenou péči o obytné a okrajové části města, podporu všech sportovních a kulturních příležitostí. Koalice bude usilovat o kvalitní životní prostředí lázeňského města a jeho okolí. Během předvolební kampaně koalice zveřejní voličům své postoje k aktuálním kauzám.

Členové koalice ZVOLITELNÍ se umí dohodnout, nevylučují spolupráci s ostatními demokratickými stranami. Pozitivní volební kampaň založenou na programu povedou slušně, ale důrazně. Jsme přesvědčeni, že Karlovy Vary si zaslouží změnu k lepšímu.

ZVOLITELNÉ povede do voleb ing. Jan Klíma (KDU-ČSL), kandidát koalice na primátora města. Je pověřen komunikací s médií za koalici jako celek. Dalšími lídry jsou zástupci ostatních stran koalice – ing. Lukáš Bernat (SVOBODNÍ), Vadim Lavrivský, LL.M. (ZELENÍ) a Roman Maleček (UNIE PRO SPORT A ZDRAVÍ).

Volebním zmocněncem ZVOLITELNÝCH je ing. Jiří Rezek z KDU-ČSL.

Volebním manažerem ZVOLITELNÝCH je Daniel Herold kandidující za UNII PRO SPORT A ZDRAVÍ.

Naše motto:

Neslibujeme, co považujeme za samozřejmé.