Program

Proč byste měli volit koalici Zvolitelní?

Protože svobodní v ní pohlídají městský rozpočet …

Protože zelení v ní zajistí, aby naše město bylo zelené a čisté …

Protože lidovci v ní budou prosazovat, aby v našem městě mohli děti a mladí kvalitně studovat od základních až po vysoké školy …

Protože sportovci v ní zabojují, aby naše město bylo nejen lázeňské, ale také plné aktivního života …

Karlovy Vary město pro život

Prodiskutované programové priority

 1. Podpora univerzitního studia se zaměřením na fyzioterapii, balneologii a cestovní ruch.
 2. Rozvoj volnočasových prostor Karlových Varů (KV Aréna, Rolava, areál Staré vodárny, Letní kino) s důrazem na jejich náplň a program. Cílem je vybudovat společensko-kulturní centrum pro všechny generace.
 3. Snížení koeficientu daně z nemovitosti v Karlových Varech ze 4,5 na 3,5.
 4. Zelené a čisté Karlovy Vary, projekt realizovaný formou programu rozvoje obytných a okrajových částí města. Program bude zahrnovat zejména údržbu veřejné zeleně, motivaci občanů k údržbě okolí bydliště a opravu silnic a chodníků.
 5. Zavést systematický přístup k parkování ve městě. Cílem je zlepšit možnosti parkování ve městě pro obyvatele, dojíždějící za prací i návštěvníky. Systém bude zahrnovat revizi všech ulic a vymezení nových parkovacích míst všude tam, kde to bude možné; odstavná parkoviště pro dojíždějící u MHD; parkování v centru o víkendech zdarma; automat pro platbu za vjezd do lázeňského území na všech vjezdech do lázeňské zóny.
 6. Efektivnější využití Karlovarské karty v MHD na kulturní a společenské akce města.
 7. Lepší využití a investice do sportovišť ve snaze o zapojení široké veřejnosti do sportu.
 8. Dodržování principů šetrného hospodaření v Lázeňských lesích, které jsou přírodním a rekreačním zázemím města
 9. Zavedení příspěvku na volnočasové aktivity pro každé dítě formou voucherového systému při sportování dětí a mládeže do 18 let (navrhuje se příspěvek 2 x 300,- Kč na dvě aktivity pro každé dítě ve věku 7 až 17 let). Cílem je podpořit činnost sportovních a zájmových organizací podle skutečného zájmu dětí. O určení příjemce městského příspěvku by rozhodovali rodiče dítěte.
 10. Zavést nová pravidla vedoucí k zjednodušení zadávání městských zakázek malého rozsahu a podpoře místních zaměstnavatelů.
 11. Usilovat o obnovu Vřídelní kolonády formou architektonické soutěže za podmínky zajištění nepřerušeného provozu Vřídla.
 12. Oživení lázeňského centra formou podpory akcí zaměřených na obyvatele města (např. zavedení tematických nedělních promenád).
 13. Plně využít podporu státu pro výstavbu městských bytů.